Importing XML into multiple tables?

Do you have a question? Post it now! No Registration Necessary.  Now with pictures!

I've got a XML file like the example below which I would like to import into
a mysql database. I would like to import into multiple tables so each
Channel Name gets its own table. How would I go about doing this? I normally
use PremiumSoft Navicat for importing xml but I don't think it will
sepearate to multiple tables?

Thanks in advance for any help you may offer.

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1" ?>
<EPG CreatedOn="2006-07-11 10:11:39">

<Channel Name="Top Channel" ServiceID="1700" TransportID="3" Typ="TV">
  <Event>
   <Start>2006-07-11 02:02:00</Start>
   <Duration>00:26:00</Duration>
   <Titel>Lajme, moti</Titel>
   <Short>Redaksia e Informacionit</Short>
   <Long>Lajmet kryesore te dites nga vendi dhe bota.</Long>
  </Event>
  <Event>
   <Start>2006-07-11 02:28:00</Start>
   <Duration>01:27:00</Duration>
   <Titel>Top Select</Titel>
   <Short>Program per te rinj</Short>
   <Long>Emision argetues me muzike, te ftuar dhe informacionet e fundit nga
bota e artit.</Long>
  </Event>
 </Channel>
<Channel Name="DIGI+" ServiceID="1720" TransportID="3" Typ="TV">
  <Event>
   <Start>2006-07-11 02:00:00</Start>
   <Duration>01:00:00</Duration>
   <Titel>Shtrigat</Titel>
   <Short>Seria 2-sezoni VII</Short>
   <Long>Tri motra terheqese, misterioze, me fuqi te mbinatyrshme qe
perballen me te keqen dhe perpiqen te mbijetojne. Ata qe bien ne rrjeten e
tyre do ta pesojne.</Long>
  </Event>
  <Event>
   <Start>2006-07-11 03:00:00</Start>
   <Duration>01:00:00</Duration>
   <Titel>Njė dashuri e re</Titel>
   <Short>Seria 31</Short>
   <Long>Estrela Montieli, njė grua e re dhe e bukur, sė cilės i kanė
mbajtur tė fshehtė origjinėn e vėrtetė. Ajo ėshtė rritur nga Kandita, njė
grua e varfėr. Do tė njihet me Santiagon, njė avokat i njohur, dhe te dy do
tė bien nė dashuri marrėzisht.</Long>
  </Event>
 </Channel>
</EPG>Site Timeline